2. Přednáška pro veřejnost - Oprava a modernizace Královské dvorany (Šlechtovy restaurace)

Místo: velká zasedací místnost Kloknerova ústavu – Šolínova 7, Praha 6.
Datum: 4. října 2007, 16:00-18:00.

Přednáška podpořila zájem široké veřejnosti o problematiku hodnocení existujících konstrukcí a umožnila v navazující diskuzi výměnu názorů a zkušeností mezi odborníky různých profesí (stavební inženýři, architekti, památkáři, zaměstnanci stavebních odborů veřejné správy apod.) i laiky. Byla určena nejen odborníkům a studentům, ale i obyvatelům Prahy, členům nestátních neziskových organizací, zájmových sdružení atd. Po přednášce následovala 30minutová diskuze.

Program přednášky:
16:00 Úvod – prof. M. Holický, Ing. M. Sýkora (Kloknerův ústav ČVUT) (informace o projektu)
16:10 Oprava a modernizace Královské dvorany (Šlechtovy restaurace) – Ing. P. Tětek (SATRA s.r.o.), Ing. L. Dostál, Z. Potužák (Diagnostika staveb Dostál a Potužák s.r.o.)

• stavební vývoj a současný stav objektu

• průzkumné a měřické práce

• návrh opravy a modernizace

• statické zajištění před ražbou tunelů